Centrum Handlowo-Rozrywkowe - Pasaż Grunwaldzki - Wrocław

Wydarzenia

Świąteczne cuda w Pasażu Grunwaldzkim

01.12.2018 - 23.12.2018, 09:00 - 21:00

W grudniu Pasaż Grunwaldzki zamieni się w prawdziwą świąteczną krainę. Nie bez powodu na jego elewacji lśni olbrzymia czerwona wstęga. Mikołaj dobrze wie, gdzie dzieją się świąteczne cuda. Jakie? Lodowa Kraina LEGO, Fabryka Świętego Mikołaja, kulinarne warsztaty z Master Chefem, najpiękniejsze koncerty kolęd i bezpłatne pakowanie prezentów!

W grudniu cała strefa Pasażu Grunwaldzkiego na poziomie 0 (okolice sklepu Reserved) zamienia się w Zagajnik Świętego Mikołaja, w którym każdy odnajdzie magiczne momenty i świąteczne aromaty. A do tego… tron Mikołaja, figurki żołnierzy znane z Dziadka do orzechów, olbrzymie cukrowe laski i piernikowe ludki. 1,2 i 6 grudnia Mikołaj rozda najmłodszym aż 500 słodkich podarków, a 1,2,6 i 8 grudnia w godzinach trwania warsztatów na wszystkich czekać będzie wata cukrowa, popcorn i fotobudka. Podczas świątecznych zakupów warto zajrzeć też do zimowego magazynu Pasaż Stylu dostępnego na terenie Pasażu Grunwaldzkiego – znaleźć można w nim aż 35 kuponów rabatowych i mnóstwo pomysłów na wspaniałe prezenty.

Tylu atrakcji nie będzie we Wrocławiu nigdzie indziej!

Warsztaty Lego w Lodowej Krainie i piernikowe cuda z Mikołajem
1-2 grudnia w godz. 12:00 – 18:00 na poziomie 0 (okolice sklepu Reserved) najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez… bohaterów Krainy Lodu! Olaf pokaże dzieciom jak wybudować zimowego bałwanka, a Anna nauczy wykonywać zimowe witraże. Z Kristofem z kolei będzie można spróbować m.in. jazdy figurowej na rolkach. Dzieci będą mogły dołączyć też do Lodowej Orkiestry, która zagra na nietypowych instrumentach. Uczestnicy wszystkich warsztatów będą mieli również szansę na wygranie zestawów Lego. W tym samym czasie w Zagajniku, Święty Mikołaj wraz z pomocnikami poprowadzi słodkie piernikowe warsztaty.

Mikołajowa Poczta i zbiórka zabawek dla dzieci
Od 1 do 6 grudnia w Pasażu działać będzie Mikołajowa Poczta – każdy chętny będzie mógł napisać list do Świętego Mikołaja, a co najważniejsze, może liczyć na jego odpowiedź! Od 1 do 5 grudnia Poczta będzie czynna w godzinach 12:00 – 18:00, natomiast 6 grudnia będzie działać aż do godz. 20:00. Przy stanowisku Poczty przeprowadzona zostanie również zbiórka zabawek dla małych pacjentów Przylądka Nadziei. O czym marzą? Ci mniejsi o klockach Lego, radość sprawią im też gry planszowe i książki. Dla starszych marzeniem są zabawki kreatywne, kosmetyki, gadżety sportowe. Na stronie www.podarujprezent.naratunek.org można znaleźć listę zabawek, które nie tylko dadzą uśmiech, ale będą miały też znaczenie terapeutyczne dla dzieci, które nawet Święta musza spędzić w szpitalu. 1, 2, 6, 8, 15 i 16 grudnia w Zagajniku Świętego Mikołaja swoje stanowisko będą również mieli podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dobroszycach, którzy poprowadzą kiermasz własnego rękodzieła.

W Mikołajki – mnóstwo warsztatów!
6 grudnia, w Mikołajki, od 14:00 do 20:00 Pasaż Grunwaldzki zamieni się w prawdziwą pracownię Świętego Mikołaja, w której można będzie wziąć udział w najpiękniejszych klimatycznych warsztatach.
Na zajęciach piernikowych dzieci będą zajmować się dekorowaniem pierników. Najmłodsi wybiorą się także w podróż śladem smaków i aromatów, by nauczyć się jak wykonać własną mieszankę herbat. Inną propozycją warsztatów jest Prezentownia – uczestnicy stworzą kartonowe ciuchcie, rakiety, czy zbroje rycerskie – dzieci same zbudują swoje zabawki! Dla ciekawskich świetną propozycją będą warsztaty, podczas których najmłodsi dowiedzą się czym jest suchy lód, jakie ma właściwości i jakie eksperymenty można przeprowadzić z jego udziałem – to warsztaty dla całej rodziny! Równie ciekawą propozycją będą warsztaty z robotyki, podczas których dzieci wykonają prawdziwe świąteczne roboty. Dzieciaki szukające większych wrażeń będą mogły wziąć udział w wyścigach samochodowych po wiosce Świętego Mikołaja, a artystyczne dusze świetnie odnajdą się podczas warsztatów teatralnych. Każdy chętny będzie mógł wziąć udział w warsztatach tworzenia świątecznych ozdób, a własnoręcznie przygotowaną bombkę zabierze ze sobą, by powiesić ją na swojej choince. Magiczną atmosferę Mikołajek ubarwią też szczudlarze, pokazy iluzjonisty, animacje dla dzieci, czy fotobudka – a każde dziecko będzie mogło pomalować swoją buzię!

8 grudnia – spotkanie z MasterChefem i Pasażowa Akademia
8 grudnia Pasaż zaprasza na ostatnie w tym roku spotkanie w ramach Pasażowej Akademii. Od godz. 11:00 do 17:00 dzieci będą miały okazję na bajeczne spotkanie z niezwykłymi bohaterami – m.in. Kaczorem Donaldem, Myszką Miki, Królewną Śnieżką, czy Elsą. To wszystko na poziomie 0 w okolicy sklepu Reserved. Z kolei na poziomie +2 (strefa restauracyjna) odbędą się ostatnie w tym roku warsztaty z Julką Cymbaluk – zwyciężczynią programu MasterChef Junior. Ostatnia, świąteczna edycja będzie wyjątkowa! Julka gotować będzie wspólnie z uczestniczką najnowszej edycji programu MasterChef, wrocławianką Martyną Chomacką oraz kolegami z młodzieżowych edycji kulinarnego show. O godz. 11:00 Julka wraz z Martyną Chomacką poprowadzą warsztaty dla najmłodszych. Najmłodsi przygotują pyszne potrawy, przy okazji poznając nową bajkę „Sekretny świat kotów”. Z kolei o godz. 13:00 dzieci będą miały możliwość przygotowania niezwykłych świątecznych ozdób z… jedzenia! Na każdej kulinarnej „stacji” tworzone będą inne ozdoby, m.in. witraże z suszonych owoców, czy makaronowe kolorowe łańcuchy. Uwaga! Na warsztaty o godz.11:00 obowiązują zapisy! Rozpoczną się na godzinę przed rozpoczęciem, a więc o godz. 10:00 na poziomie +2.

15 grudnia – Prezentacja Tradycyjnych Stołów Wigilijnych
Jak co roku, tuż przez Wigilią, Pasaż Grunwaldzki wypełni się smakami i aromatami tradycyjnej świątecznej kuchni. W sobotę 15 grudnia na poziomie 0 stanie 26 stołów z produktami i potrawami przyrządzonymi przez dolnośląskie Koła Gospodyń Wiejskich. To doskonała okazja, by spróbować tradycyjnych wigilijnych specjałów, zakupić regionalne produkty spożywcze oraz ręcznie wykonane ozdoby choinkowe. Dodatkową atrakcją będą występy zespołów folklorystycznych z Dolnego Śląska, które zaprezentują pieśni adwentowe, pastorałki i kolędy. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa do godz. 16:00.
Połowa grudnia to najwyższy czas na pakowanie prezentów – Pasaż Grunwaldzki pomaga oferując bezpłatne, piękne pakowanie prezentów od 15 grudnia aż do samej Wigilii. Prezenty będzie można zapakować na poziomie 0 (okolice sklepu Reserved), w godzinach:
12:00 - 20:00 w dniach 15, 16, 22, 23 grudnia,
15:00 - 20:00 w dniach 17 - 21 grudnia,
9:00 - 14:00 w dniu 24 grudnia.

 

Świąteczne zakupy przy magicznej muzyce na żywo
1, 2, 6, 8 oraz od 15 do 22 grudnia przy okazji świątecznych zakupów będzie można posłuchać również minirecitali w wykonaniu muzyków zespołu Sax&More (godz. 15:00-17:00). Z kolei 23 grudnia o godzinie 16:00 Pasaż zaprasza na piękny godzinny koncert kolęd i piosenek świątecznych w wykonaniu Agi Damrych znanej ze programu The Voice of Poland, której towarzyszyć będzie ośmioosobowy zespół.


Czas wyjątkowych przedświątecznych przygotowań można spędzić w miłej atmosferze, o czym można przekonać się odwiedzając w grudniu jedno z cieszących się niesłabnącą sympatią Wrocławian centrów handlowych, którym bez wątpienia jest Pasaż Grunwaldzki.


Powrót
Oceń nas