Centrum Handlowo-Rozrywkowe - Pasaż Grunwaldzki - Wrocław

Wydarzenia

Wspólna zabawa, wzajemny szacunek! Wystawa zdjęć.

13.06.2017 - 22.06.2017, 09:00 - 21:00

Dnia 11 marca 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej Leonardo rozpoczęła się  realizacja projektu pt. Międzypokoleniowa Wymiana Umiejętności. Celem projektu jest wzmacnianie więzi międzypokoleniowych poprzez zabawę, a także kształtowanie szacunku do tradycji przekazywanych przez starsze osoby. Raz w miesiącu grupa 12 uczniów i 2 rodziców odwiedza mieszkańców Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek przy ulicy Grunwaldzkiej. Pomysłodawcą, inicjatorem działań i dobrym duchem projektu jest Pani Agnieszka Haber - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.

Tematem pierwszych zajęć była "Zabawa dawniej i dziś". Podczas spotkania dzici poznały starą zabawę pt. Pierścień, a także  dowiedziały się jak Panie bawiły się, gdy były dziećmi. Był też czas na rozwijanie kreatywności. Wspólnie z Seniorami musiały zastanowić się, jak przeżyć na bezludnej wyspie, lub jak się z niej wydostać, przy użyciu znalezionych, nietypowych przedmiotów. Było to bardzo miłe i ubogacające dla wszystkich spotkanie.

Na kolejnym spotkaniu skupiono się na Tradycjach Wielkanocnych - dawniej i dziś.  Uczestnicy opowiadali o swoich wspomnieniach związanych z Wielkanocą. Był to również czas na rozwijanie sprawności manualnych. Wspólnie wykonali kilka obrazów wielkanocnych techniką decupage.

W maju czas poświęciliśmy bajką znanym i lubianym i tym trochę zapomnianym.  Wszyscy chętnie włączali się w zabawy, m.in. bajkowe kalambury, odgadywanie tytułu bajek po rekwizytach i po fragmentach opowieści. Na koniec wszyscy zamienili się w bajkopisarzy i mogli wspólnie wymyślić bajki. Powstało kilka bardzo kreatywnych historii.

W najbliższym czasie planowane są sesja zdjęciowa i wystawa zdjęć,  wywiady i przekazanie innym różne ciekawostki z życia naszych seniorek. Dnia 14 czerwca planowane jest wspólne muzykowanie, a także dnia 23 czerwcaPpanie z DPS-u odwiedzą szkołę. Wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejne spotkania.

Autorem zdjęć jest Pani Agata Wróblewska (Aim-Studio), która całym sercem zaangażowała się w realizację projektu.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia wyjątkowej galerii zdjęć!


Powrót
Oceń nas