Centrum Handlowo-Rozrywkowe - Pasaż Grunwaldzki - Wrocław

Nowości

Ciekawostki o marce ECCO!

ECCO oszczędza wodę i chroni środowisko
Szacowane światowe zużycie wody w produkcji skór wynosi 400 miliardów litrów rocznie. W unikalnym procesie opracowanym przez laboratorium badawcze, ECCO dokonało pierwszego solidnego kroku w kierunku produkcji skóry bez wody. DriTan ™ firmy ECCO wykorzystuje wilgoć już obecną w skórach, a powstała skóra nie różni się od tradycyjnie garbowanej skóry pod względem jakości, właściwości, stabilności i czasu realizacji. Oprócz oszczędności ogromnej ilości wody, technologia ta znacznie zmniejsza również zużycie chemikaliów i obniża produkcję ścieków. W efekcie DriTan ™ oszczędza 20 litrów wody na skórkę, co równa się 25 milionom litrów zaoszczędzonej wody rocznie - wystarczającej ilości wody do utrzymania nawodnienia 9.000 osób przez rok. I oszczędza 600 ton osadów, które trafiają na wysypiska rocznie.

ECCO od samego początku
Skóra wykorzystywana w butach ECCO jest produkowana w garbarniach należących do firmy, co jest unikatowe dla całego przemysłu obuwniczego. Każdy skrawek materiału przechodzi przez 200 par rąk, zanim opuści fabrykę – to najlepszy dowód na ogromny szacunek do rzemiosła oraz dbałość o detale. ECCO kontroluje jakość od produkcji skóry aż po sprzedaż butów i ciągle wprowadza udoskonalenia.

ECCO FLUIDFORM ™
Opracowana przez szewca od trzech dekad technologia ECCO FLUIDFORM ™ Direct Comfort zapewnia idealną równowagę między amortyzacją a odbiciem. Technologia tworzy również integralną, trwałą więź między przeszyciem a klejeniem. Pozwala to na swobodne chodzenie, czy też szalone zabawy dzieci bez narażania stopy na złamania czy urazy.
Od samego początku firma ECCO sprzeciwiała się konwencjonalnym sposobom produkcji obuwia. Odzwierciedleniem tego jest nasza technologia FLUIDFORM™, polegająca na bezpośrednim wtryskiwaniu wytrzymałego, amortyzującego materiału PU bezpośrednio do formy obuwniczej. Przez trzy dekady wprowadziliśmy również inne przełomowe rozwiązania — od zawieszonej wkładki CORKSPHERE™ po kolekcję SHAPE ze „schowanym” obcasem.

ECCO Biom Natural Motion
Skandynawska marka Ecco to jedna z najprężniej rozwijających się firm obuwniczych. Jej innowacyjne modele butów są kwintesencją wygody oraz wsparcia dla naturalnych ruchów naszych stóp. Zanim buty te weszły do sprzedaży, poddawano je licznym testom, które miały ocenić, w jakim stopniu spełniają swoją funkcję. Biorący udział w testach mieli za zadanie wypróbować obuwie z technologią Biom Natural Motion i porównać je do chodzenia boso oraz do tradycyjnych butów do biegania. Okazało się, że Ecco Biom Lite w stu procentach odzwierciedlały naturalne ruchy stóp, ponieważ ich podeszwa została stworzona na podstawie skanów stóp 2500 sportowców. Dzięki anatomicznej precyzji buty te dopasowują się do twoich stóp niczym druga skóra, zapewniając im potrzebną amortyzację i przyczepność.

Historia ECCO
Karl Toosbuy - założyciel ECCO - miał marzenie. Chciał mieć fabrykę obuwia i prowadzić własną firmę. Wyszkolony od najmłodszych lat jako szewc, stopniowo awansował w szeregach i do lat 30. zarządzał fabryką obuwia w Kopenhadze. Biznes nie był jednak jego. Obaj założyciele ECCO, Birte i Karl Toosbuy, byli przekonani, że znajdą najbardziej niezawodną siłę roboczą w prowincjach Danii.
Dlatego w 1962 r. Opublikowali reklamę w Jyllands-Posten pod tytułem „Kto nas chce?”.
Na reklamę zareagowali lokalni biznesmeni i rolnicy z Bredebro i tak 1 kwietnia 1963 r. Powstała nowa firma obuwnicza, która do końca roku zatrudniała aż 74 osoby. Początkowo obuwie dystrybuowano jedynie w Skandynawii, jednak o doskonałości produktów duńskiej firmy wkrótce przekonał się cały świat. Już w latach 80. sprzedano ponad milion par butów Ecco. Współcześnie obuwie tej marki jest dostępne w aż 90 krajach, a jego popularność wciąż rośnie.

Zdrowa stopa
W stopie jest ponad 26 kości i 28 stawów. W młodym wieku kości stopy są miękkie i plastyczne. Dzieci potrzebują butów, jakie pozwolą na swobodny rozwój stopy. Opracowana przez szewca od trzech dekad technologia ECCO FLUIDFORM ™ Direct Comfort zapewnia idealną równowagę między amortyzacją a odbiciem. Technologia tworzy również integralną, trwałą więź między przeszyciem a klejeniem. Pozwala to na swobodne chodzenie, a także szalone zabawy dzieci bez narażania stopy na złamania czy urazy.


Powrót
Oceń nas