Grupa Impel

Wydarzenia

Świąteczne dźwięki przez cały grudzień!

02.12.2017 - 21.12.2017, -

Grudzień to piękny czas! Świąteczna iluminacja, zapach choinek i sianka, najpiękniejsze kolędy grane przez kwartet saksofonowy, regionalne potrawy i spotkanie z prawdziwym Świętym Mikołajem. Magiczny przedświąteczny czas umili mnóstwo atrakcji.

Świąteczne zakupy w Pasażu Grunwaldzkim okażą się w tym roku magiczne. Przez cały grudzień będziemy mieli okazję do kupienia opłatków i sianka, tuż przed świętami zupełnie bezpłatnie zapakujemy pięknie prezenty. 16 grudnia spróbujemy najwspanialszych tradycyjnych potraw świątecznych, a w ciągu aż 10 grudniowych dni Pasaż wypełnią niezwykłe melodie grane przez kwartet saksofonowy SaxoFour. 

SaxoFour to wrocławski kwartet saksofonowy założony w 2014 przez absolwentów Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Muzycy zespołu otrzymywali wiele ważnych nagród, m.in. podczas festiwalu Jazz nad Odrą, czy Jazzobranie – Nasze doświadczenia z wielu warsztatów, festiwali i współpracy z innymi zespołami pozwalają nam na granie szerokiego repertuaru – od standardów jazzowych po szeroko rozumianą muzykę rozrywkową. Zespół wciąż się rozwija i sporo koncertuje – m.in. mieliśmy przyjemność występu na tegorocznych Świdnickich Nocach Jazzowych, tuż po nowojorskim Mike Parker’s Trio Theory. Atmosfera na koncercie była bardzo gorąca, sala wypełniona po brzegi, sami nie spodziewaliśmy się aż tak pozytywnego odbioru ze strony gości. W przyszłym roku planujemy wydać płytę zespołu, na której będzie można usłyszeć  znane utwory polskich artystów, m.in. Zbigniewa Wodeckiego, Marka Grechuty czy Andrzeja Zauchy– mówi Robert Kuś. Z okazji Dnia Kobiet SaxoFour pojawił się też w TVP Opole, a w tegoroczne grudniowe popołudnia będzie można wsłuchać się w świąteczne dźwięki grane przez kwartet w Pasażu Grunwaldzkim.

21 grudnia SaxoFour powiększy swój skład, by zagrać finałowy Świąteczny Koncert  kolęd, pastorałek i znanych wszystkim zimowych piosenek. Razem w kwartetem saksofonowym, w akompaniamencie kontrabasu, instrumentów klawiszowych i perkusji, wystąpi wrocławska wokalistka Aga Damrych. Zapraszamy o godzinie 17.00!

Dzięki muzyce połączonej z bajkowymi dekoracjami i mnóstwem światełek poczujemy prawdziwy świąteczny nastrój.

W Święta nie zapominamy też o potrzebujących – w tym roku pojawi się okazja do kupienia pięknego rękodzieła stworzonego przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dobroszycach, oraz kwesta i zbiórka darów na rzecz podopiecznych Towarzystwa im. św. Brata Alberta.

Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

 

ŚWIĄTECZNE ATRAKCJE W PASAŻU GRUNWALDZKIM

1-23 grudnia – sprzedaż opłatków i sianka (dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele dobroczynne)

2,3,5,6 grudnia, godz. 11:00 -17:00 – kwesta i zbiórka darów na cele dobroczynne – Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta

2,3, 11, 12, 13, 17, 18, 19, 20 grudnia, godz. 15.00-19.00 – świąteczne melodie na żywo w wykonaniu kwartetu saksofonowego SaxoFour

5-6 grudnia, godz. 10:00 – 18:00 - Świąteczna Strefa Wirtualnej Rzeczywistości (wirtualne bitwy na śnieżki, jazda saniami Św. Mikołaja, malowanie bałwana w 3D – wszystko przy pomocy gogli VR)

6 grudnia, godz. 12.00 - 18.00 – wizyta Świętego Mikołaja (okazja do zrobienia zdjęcia, zabawy i konkursy z Elfami, 210 paczek słodyczy dla dzieci, które )

8,9,10 grudnia – Słodka Fabryka Świętego Mikołaja (spotkania ze świętym Mikołajem, warsztaty tworzenia tabliczek czekolady, lepienie pralin i form z masy cukrowej, czekoladowa fontanna, tworzenie jadalnych ozdób choinkowych, malowanie twarzy)

Uwaga! Zapisy na warsztaty ruszają już 1 grudnia!

9 grudnia, godz. 14:00 – spotkanie z uczestniczką programu MasterChef Junior – Julią Cymbaluk (wspólne ozdabiane pierniczków i budowanie domu z piernika)

14-17 grudnia – kiermasz prac podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dobroszycach

16 grudnia, godz.11:00 – 16:00 - prezentacja Tradycyjnych Stołów Wigilijnych (możliwość spróbowania i zakupienia regionalnych świątecznych specjałów przygotowanych przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich)

21 grudnia, godz. 17:00 – koncert kolęd i piosenek świątecznych – zespół SaxoFour i Goście

16-23 grudnia, godz. 15.00 – 20.30 bezpłatne pakowanie prezentów (ze względu na wielkość stanowiska nie będzie możliwości pakowania dużych paczek, jak sprzęt AGD i RTV). Stanowisko będzie zlokalizowane w okolicach sceny.


Powrót
Oceń nas